| Belly a întrebat:

Am constatat ca am rubeola de joi dimineata oricum petele au aparut miercuri dar am iesit atunci afara fiindca nu stiam voiam sa va intreb daca am sanse sa-mi treaca pana marti si sa merg miercuri la scoala?

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De regulă se vindecă complet după 14 zile, stai în casă și nu faci baie generală în acest interval de timp.
Pa, pa.

| Veverixxu a răspuns:

Nu. Trebuie sa stai in casa 2 saptamani. Iar daca vei sta in frig, vei da in Meningita si este mai grav.