| thekiller321 a întrebat:

Buna TPU.De trei zile ma tot doare burta si nu stiu ce sa fac ca sa imi treaca va rog ajutati-ma...straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

Cred că ai făcut o indigestie.
E posibil să fi mâncat ceva care nu ţi-a picat bine la stomac.

Mănâncă alimente uşoare dar solide în acelaşi timp. De exemplu bananele sunt foarte bune pentru durerea de burtă, biscuiţii crocanţi, Bake Rolls-ul, etc.

Dacă tot nu vor apărea rezultate, mergi la farmacie să-ţi dea nişte pastile.

Multă sănătate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite,pot fii o gramada de cauze, ce-ar fi
sa te iei frumos si sa dai o fuga pana la medic?
Nu-ti strica, sa stii.
http://www.ziare.com/......ta-1166587
Te pup!

| CMaria21 a răspuns:

Poate este o indigestie poate ai mancat ceva ce nu ti-a picat bine.Sanatate

| BogdanVasc a răspuns:

Salut.
Poate fi si o raceala. De obicei raceala poate cauza dureri de burta, cap, coloana etc. Ai avut si febra zilele astea?

| thekiller321 explică (pentru BogdanVasc):

Nup..deloc

| thekiller321 explică (pentru BogdanVasc):

Si ma doare dupa ce mananc, dar nu stiu dc ca nu mananc mult...

| BogdanVasc a răspuns (pentru thekiller321):

Atunci chiar nu stiu. Daca zici ca nu ai febra... ia ceva medicamente de durere de burta, un ceai fierbinte si... sanatate!

| IonutPaul93 a răspuns:

Mai bine ai cauta un raspuns la un doctor decat pe net! laughing)

| Byanka12 a răspuns:

Daca iti e si rau, ia o bucata de lamaie si tine-o in gura, eu asa fac atunci cand merg cu masina si mi-e rau si merge, funda?

| Byanka12 a răspuns:

Sau poti manca paine prajita, e buna pentru stomac. Poate nu mananci mult dar mananci cu pofta sau repede...