| ValentynaTynaAmy a întrebat:

Buna TPU ma doare burta imi vine sa vomit de tot ce manac de trei zile va rog ajutati-ma!

Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Trebuie să te prezinți medicului de familie pentru un consult amănunțit.
Nu este bine ce se întâmplă.
Cauzele pot fi multiple.
Oricum medicul te va întreba ceea ce te întreb și eu acum.
Cum a debutat durerea? Ce ai mâncat înainte? Când ți-a venit ultima menstruație și de regula dacă menstruațiile vin cu durere etc.

| ValentynaTynaAmy explică (pentru Anonimuserr):

Eu nu sunt Insarcinata

| Anonimuserr a răspuns (pentru ValentynaTynaAmy):

AM zis eu asta? Că ești însărcinată?
Eu nu văd că am scris asta.

| alexandrualind a răspuns:

Sa iei medicamente si sa mesteci mai bine mancarea.

| Peridava a răspuns:

URGENT la medic, nu pe TPU. Acum sa chemi ambulanta.

| ValentynaTynaAmy explică (pentru Peridava):

Dar de 3 zile tot asa dar nu stiu ce boala a dat in mine

| Peridava a răspuns (pentru ValentynaTynaAmy):

Te vei deshidrata sau vei face o toxiinfexie. Nu mai sta.

| ValentynaTynaAmy explică (pentru Peridava):

Nu poblema asta

| Peridava a răspuns (pentru ValentynaTynaAmy):

Biiiiiine. Dar sa nu dai apoi vina pe medici.

| alice4stars a răspuns:

I-a medicamente si stai intinsa in pat. Bea un ceai, si vrobeste linistita cu cineva. Daca nu, la doctor