| ChupyRo a întrebat:

de vreo 2 ani ma simt slabit, ametesc, parca imi cad ochii, ma doare foarte tare capu, am stari de lesin, pierderi de memorie, intru in panica, ma gandesc mereu cand ma trezesc daca mi-am revenit sau aceeleasi stari le am, nu mai sunt om nu stiu, tremur, gandesc parca sunt nebun, simt de parca mi-ar strange cineva creierul, nu ma simt sa gandesc lucid, imi simt capu greu, ma simt de parca as fi drogat sau beat nu stiu ce este cu mine... sunt intr-o neliniste mereu, ma gandesc daca mor, daca am tumoare la cap doamne fereste!, am facut toate analizele acum 1 an, encefalograma, electrocadriograma si analize de sange si am fost si la neurolog si nu mi-o gasit nimic, o spus ca totul e bine dar ma simt foarte ametit, parca nu stiu ce este cu mine, cand fac ceva uit ce-am facut acum 2 minute. oare ce o fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BPAndrei a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca acei oameni sunt instruiti pentru cazuri ca ale tale. Daca problema nu este de domeniu medical (analize ok) atunci se datoreaza stresului sau problemelor psihice. Prin urmare, e bine sa ajungi si acolo, asta daca nu ai un foarte bun prieten(a) care sa faca pe psihologul pentru tine. Nu exista problema ce nu poate fi rezolvata, ai nevoie de putina vointa.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E un sindrom de autoinvinovatire pe care il ai asupra ta si simti niste efecte fictive, mai iesi din casa fa miscare la greu si o sa iti revii.

| mont a răspuns:

Poate ai lipsa de vitamine. Incearca sa mananci mai multe fructe, sa iei ceva vitamine, chiar si cafea/cola/energizante.

| BPAndrei a răspuns:

Cel mai bun diagnostic ti-l pot pune un set de doctori din toate domeniile. Dar ceea ce ai tu, daca spui ca analizele au iesit bine, poate fi cea mai intalnita "boala" la ora actuala: stres. Prin urmare bine ar fi sa vizitezi si un psiholog si sa incepi prin ai povesti de la ce a inceput problema.

| ChupyRo explică (pentru BPAndrei):

Sincer la un psiholog nu m-am gandit dar nu as vrea sa ajung pana acolo, adica la ce stari am nu cred ca m-ar ajuta.

| BPAndrei a răspuns (pentru ChupyRo):

Trebuie sa intelegi ca acei oameni sunt instruiti pentru cazuri ca ale tale. Daca problema nu este de domeniu medical (analize ok) atunci se datoreaza stresului sau problemelor psihice. Prin urmare, e bine sa ajungi si acolo, asta daca nu ai un foarte bun prieten(a) care sa faca pe psihologul pentru tine. Nu exista problema ce nu poate fi rezolvata, ai nevoie de putina vointa.

| ChupyRo explică:

Acum 2 ani, ma simteam excelent, pana cand am inceput sa beau, si am baut zi de zi pana intr-o zi cand am fost la o petrecere si am baut foarte mult, am vomitat in final am adormit dar cand m-am trezit, m-am trezit foarte mahmur cand am plecat de acolo nici nu stiam unde sunt, si parca de atunci, am ramas asa... ce pot face?