| anxiouswithkg a întrebat:

De vreo 2 luni a inceput sa imi tremure mainile, un exemplu ar fi: atunci cand scriu la tabla, scrisul se vede super deformat si se observa ca mana tremura tare, am 13 ani si nu vad vreun motiv pentru care asta sa se intample, ceva idei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai lipsa de calciu si magneziu. probabil esti si putin stresata
Poti incerca timp de 2-3 saptamani ceai de tei te va mai calma putin.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Această lipsă de coordonare motorie poate avea mai multe cauze, nu ai cum să vezi dta motivul. Motivul îl poate vedea un medic după analize de sânge, și un neurolog.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Poate fi si din cauza emotiilor nu degeaba si-o pus name-ul anxiouswithkg
Exact acelasi lucru il pateam si eu ca ea. cauzele pot fi multiple...dar eu merg pe emotii si ceva anxietate
Dar ar trebui sa se duca la medicu de familie noi nu avem de unde sti 100 % ce are.
.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Daca nu ii tremura mainile in general si doar in momentul cand e la tabla mai mult ca sigur e de la emotii.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Emoții până la tremurat, se mai întâmplă.

| anxiouswithkg explică (pentru anonim_4396):

Se intampla cel mai des la tabla, avand in vedere ca sunt transferata si inca nu m-am acomodat...dar se intampla si cand sunt acasa cateodata, totusi multumesc pentru raspuns ^^

| anonim_4396 a răspuns (pentru anxiouswithkg):

Sa fi iubita draga

| anxiouswithkg explică (pentru anonim_4396):

^~^