| Razvan892 a întrebat:

De vreo câțiva ani am o "problema" cu ochiul drept. Mi se umfla, dar nu mereu... E nasol pentru ca ochiul ia o forma oarecum ciudată și pleoapa superioara sta mai jos decât ar fi normal. Mi se întâmplă când stau în curent, când sunt obosit, când mă "scarpin" la ochi,... Câteodată durează mai mult, câteodată mai puțin și nu știu de la ce apare toată problema asta, va rog sa mă ajutați, dau fundă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| GabrielXD354 a răspuns:

Cunosc pe cineva care a avut problema asta, doar ca avea ochiul asa tot timpul.S-a dus la endocrinolog si a fost diagnosticata cu Basedow.Pentru ca spui ca nu e asa tot timpul, ar trebui sa mergi la un oftalmolog, iar daca nu afli cauza vizitează si un endocrinolog.