| teodora200004 a întrebat:

De cateva zile, cand e lumina vad niste bule transparente care, daca misc ochiul brusc, se intorc dupa ochiul meu. Mentione z ca sunt anemica si am spasmofilie. Poate fi de la asta sau am probleme cu ochii? Dimineata vad in ceata, ziua ma doare capul si ametesc si vad bulele astea. De citit citesc foarte bine, si de departe vad cel mai mic scris...e cazul sa merg la un oftalmolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Ramo137 a răspuns:

Si eu la fel laughing... dar nu in fiecare zi... doar cand se incalzeste afarabatting eyelashes tongue si mai rar asa.
niste bule trensparente, la doctor m-am dus, nu stiu nimic, zic ca nu vad nimic in ochii mei.

| IngerasIngeras2013 a răspuns:

Si eu am avut aceasta problema si am fost la oftalmolog si a zis ca nu am nici o problema cu vederea (in cazul meu a fost din cauza sinuzitei) la tine poate fi din cauza anemiei, dar nu ar strica sa vizitezi medicul de familie, ca el stie mai bine!

| sisimiki a răspuns:

Sincer si eu am aceeasi problema...
Astept raspunsuri si eu...