| Shin0bi a întrebat:

de vreo saptamana mi-a iesit pe degetele de la mana si pe picioare niste bubite multe de culoarea pielii,pe sub piele ce ma inteapa si ma mananca,doctorul a spus ca este de la o alergie,dar vad ca nu mai trec si ma cam ingrijoreaza, bubitele sunt aproape pe toata suprafata degetelor, va rog daca stiti despre ce este vorba lasati un mesaj va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Poate ca ai schimbat sapunul sau gelul de dus, ori ai folosit un produs nou care-ti da aceea alergie si ti-o intretine( crema de protectie solara, lapte de corp, etc). Cauta sa te speli cu un sapun neutru si sa nu mai folosesti alte produse timp de 2-3 zile. Locurile cu probleme tamponeaza-le cu alcool mentolat.Iti va trece cu siguranta.

| mimiix a răspuns:

Asa am avut si eu, e de la caldura iti recomand unguentul Advantan happy