| MartinLutherKing a întrebat:

De vreo saptamana si ceva am un deget umflat, m-am lovit la baschet. Imi puteti spune de ce este asa va rog? O sa mai tina mult asta|?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Vdariusbubu a răspuns:

Poate este rupt... Mai bine du-te si fa-ti o radiologie sa vezi daca este rupt sau nu.

| Georgescu_Radu_1997 a răspuns:

Pai s-a umflat de la lovitura, nu o sa tina foarte mult, ia un balon pune un pic de gheata si putina apa si baga degetul lovit in el o sa te doara destul de tare dar dupa nu o sa mai ai probleme (o spun din propie experienta). Tine degetul in balon 5-6 minute.