| IronGripWarlord a întrebat:

deci...Simt niste intepaturi cateodata in zona ficatului.Nu stiu ce sunt, dar nu dureaza mult si apar doar cateodata.Am facut o ecografie si toate organele sunt in regula, deci nu e de la organe.Ce oare poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LaLooxD a răspuns:

Regim? Vin sarbatorile, e cam greu sa tii regim laughing. Trebuie sa ai o alimentatie sanatoasa in general, sa dormi cat ai nevoie, conditii optime pentru functionarea corpului fara probleme big grin.

6 răspunsuri:
| LaLooxD a răspuns:

Pai totul depinde de alimentatie.Nu stim ce mananci ca sa putem sa iti dam un raspuns concret.Din cate stiu ficatul nu doare, ci iti aduce stare de oboseala.

| IronGripWarlord explică (pentru LaLooxD):

Deci nu stiu sigur daca este de la ficat, dar este cel mai probabil, deoarece in ultima vreme am mancat si putin cam multe dulciuri si prostii, n-am mai baut apa de ceva timp, doar suc. Spui ca ar trebui sa tin regim sau ceva?

| IronGripWarlord explică (pentru IronGripWarlord):

Am uitat sa spun ca de doua zile parca nu prea mai am pofta de mancare.

| IronGripWarlord explică (pentru LaLooxD):

Nu stiu ce sa zic, dar incerc sa o las mai moale putin, asa imi zic si parintii.Iti dau funda oricum, mersi pentru ajutor

| LaLooxD a răspuns (pentru IronGripWarlord):

Asta poate fi si anemie.Indiferent ca ai pofta sau nu de mancare, trebuie sa ai cele 3 mese necersare zi de zi, dimineata, la pranz si seara.

| LaLooxD a răspuns (pentru IronGripWarlord):

Nu ai pentru ce, ai grija de tine! big grin

| LaLooxD a răspuns (pentru IronGripWarlord):

Regim? Vin sarbatorile, e cam greu sa tii regim laughing. Trebuie sa ai o alimentatie sanatoasa in general, sa dormi cat ai nevoie, conditii optime pentru functionarea corpului fara probleme big grin.