| Anonimul23322 a întrebat:

Buna TPU!
Deci, soția și-a zgâriat labia cu unghia și o doare foarte tare la atingere, aseară doar o ustura și nu se vedea nimic, azi de dimineața s-au făcut niște punctulețe mici și galbene și e foarte incomod, se poate sa fie ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sunt0anonima a răspuns:

Spune-i sa își facă o programare la ginecolog. Asa e cel mai sigur

4 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Suna a infectie, merge-ti la doctor

| Anonimul23322 explică (pentru Brizbriz):

Aseară sa zgâriat și azi de dimineața avea punctulețele aste, așa repede sa se fi infectat?

| cristi202 a răspuns (pentru Anonimul23322):

Sunt infectii care te pot omori in cateva ore. Nu e cazul aici, dar ideea e ca se poate raspindi o infectie destul de repede in corp. Oricum, e de mers la medic, mai ales daca doare sau ustura.

| Brizbriz a răspuns (pentru cristi202):

Ti-a raspuns cristi202, cam asta voiam sa zic si eu

oricum, tu chiar nu ai avut niciodata nici o zgarietura care sa faca puroi in cateva ore?
ei bine, puroi E infectie