| cristina1998i a întrebat:

Ce sa fac pentru a scapa de parantezele de la picioare? Am 3 una deasupra genunchilor, una sub genunchi si una de la pulpa in jos. De ingrasat nu pot sa ma ingras oricat de mult as manca. Am picioarele extrem de subtiri, va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| Pisoiul a răspuns:

Pai oasele moi de la lipsa de calciu permit curbarea de tibie.Acum ca esti mare nu mai ai ce sa faci.La varste mici ti s-a curbat tibia asa le am si eu nu fa exercitii nu ajuta la nimic le ac si eu de 2 ani nimic! Le fac chiar zilnic nu cred ca au efect. Uita-te la oameni pe strada nu ai de ce sa fi rusinata cei mai multi oameni asa le au. Uita-te la picioarele altora.Nu e un motiv prea mare de rusine. Daca ai facut mai mult de 12 ani sunt slabe sanse sa mai poti face ceva.Din cauza caci la varsta de 0-1 ani e importanta alimentatia in calciu.Pana la varsta de 7 ani oasele tale nu mai sunt moi.Si nu da 3000-4000 de euro pentru o operatie.Sa stii ca si eu am picioare strambe si nu mie rusine.Cu toate ca alti oameni din alte tari nu le au strambe.42% dintre barbati au picioarele strambe.30%dintre femei le au strambe.Asa ca cu toate ca sunt sanse mici sa le fi avut le am strambe.Nu prea avem ce face in privinta lor.

2 răspunsuri:
| cristina1998i explică:

Funda

| cristina1998i explică:

Am 13 ani