| Andraxandra12345 a întrebat:

Bună TPU.
Eu am fost slabă de când eram mică... până acum 4 luni nu credeam că o să mă îngraș așa tare
Înainte am avut 1.65 și 51 kg.
Iar acum 1.65 și 63 kg.
Am mâncat tot de la fast food am fost și în depresie și m-am cam îngrășat.
Când eram slabă nu aveam gușă deloc acum am...nu știu cum să scap de ea, vă rog să mă ajutați, arată oribil.
Nu îmi permite timpul să merg în fiecare zi la sală...dar măcar de 3 ori pe săptămână.
Voi fetelor care ați fost mai grăsuțe și ați slabit...ați slabit și din gușă?
Ce exerciții îmi recomandați pentru a slăbi?
Dacă voi slăbi voi slăbi și din gușă?
Câte kg îmi recomandați să slăbesc?
Helpppp

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deficit caloric. Monitorizeaza ce bagi in gura. Scade treptat caloriile. Nu fa crush diet. Creste activitatile zilnice. Asta intr-o prima etapa.
P. S. : In fiecare zi la sala merg doar cei care fac performanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amice...fata vrea sa slabeasca. Unii cand sunt putin suparati spun depresie. Nu e musai sa si aiba. Sau poate au.Nu poti sti! Ai vazut in intrebarea aia doar ce ai vrut tu. Esti penibil.Nu m-as consilia la tine niciodata. La revedere.

| Ramo024 a răspuns:

Da, dacă slăbești, s-ar putea să slăbești și din gușă. Dar nu trebuie să fii complexată. Nu ești exagerat de grasă. Încearcă să mănânci mai puțin.