| Smashi a întrebat:

Eu fumez de la varsta de 12 ani si acum am 15 si am inceput sa tusesc, oare e de la tigari? dar de fapt tusesc, stranut imi cura nasul!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Este doar o simpla raceala... daca era de la tigari nu iti curgea nasu`, dar totusi esti tanar si ai putea sa te imbolnavesti mai grav la urmatoarea raceala.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Renunță la fumat cât mai repede, ți-ai îmbătrânit plămânii cu 20 de ani!
Pa, pa.

| doctoressa a răspuns:

Simptomele tale sunt cauzate de o viroza respiratorie, insa fumatul are si el un rol in povestea aceasta, pentru ca te face mai vulnerabil in fata infectiilor respiratorii. http://www.i-medic.ro/tutun-alcool-droguri/efectele-nocive-ale-fumatului

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! nuuuu, de la tigari nu se poate intampla nimic, poti fuma fara restrictie, mai ales ca fumezi de la 12 ani...cum doamne iarta-ma sa nu fie de la tigari mai copile? stopeaza fumatul, pana nu te stopeaza el pe tine, roag-o pe mama ta sa te insoteasca la medic pentru analize amanuntite, asta numai daca tii mai mult la viata ta si nu la tigara!

| ZvT a răspuns:

Ai T.B.C (tutunul bucuria copiilor ).

| Wehrmacht a răspuns:

Cred ca esti racit.Ca ma pe toti ia apucat raceala.Si pe profesori de la mine din scl si pe colegi si eu am scapat de teza la mate dar o dau maine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bun. 1) Lasa-te fe fumat iti distrugi plamanii si te inbatraneste la fata. Daca continui asa e viata ta nu te pot opri eu din fumat. Am avut si eu un vecin fuma de rupea si a murit saracu asta face fumatul stii...

| IoNuTz96 a răspuns:

Eu zic si una si 2, adica poate fi de la tigari, sau esti racit, dar totusi frate incearca sa nu mai fumezi, e cea mai mare porcarie, pentru mine tigarea e un demon, nici nu pot sa-i simt mirosul, adica pe mine nu cred ca o sa ma fac nimeni sa pun asa ceva in gura pentru ca nu suport, asa cum nu suporta altii anumite lucruri asa nu suport eu tigarea, dar imi plus imi place cafeaua big grin ii ador mirosul si gustul; infine nu stiu ce sa zic, incearca sa nu mai fumezi, o sa fi mai sanatos si o sa te simti mult mai bine tongue, mersi, FUNDA?

| duphasTON a răspuns:

Esti doar racit. Dar mai ii ceva dupa cv timp daca tot fumezi constant o sa ai probleme la stomac, asa a patit un prieten