| Lexu12 a întrebat:

De cateva zile ma doare gatul intr-un mod mai neobisnuit, doar atunci cand stranut, tusesc sau casc. Durerea e la jumatatea gatului, in partea dreapta.Sunt speriata, deoarece de doua luni am inceput sa fumez (cam 15-20 de tigari in total) si mi-e frica sa nu fie asta cauza durerii.De dimineata m-am trezit cu o senzatie de parca ar fi fost ceva prins de gat acolo si daca tuseam s-ar fi rupt, dar nu se intampla asta.Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BlowingFlowing a răspuns:

Cumpără ceva pentru gât de la farmacie și respectă programul. Durerea nu este provocată de țigări. Când înghiți ai acea senzație despre care vorbeai mai sus?

| Lexu12 explică (pentru BlowingFlowing):

Da, numai cand inghit si doar dimineata

| BlowingFlowing a răspuns (pentru Lexu12):

Exact aceeași problema am avut-o și eu. Du-te la medicul de familie și cumpără ce îți recomandă. Într-o lună cel mult totul va fi ok