| Bbbbbbbbbgfddd a întrebat:

Buna TPU eu nu mai am incredere in doctori, am fost la un urolog si am primit tratament pentru candida ceva crema si mi-a trecut tot in afara de roseata care apare uneori nu mereu si am mers din nou si a zis ca sunt bine dar eu nu cred si acum am infecție in gât cred ca limba mi putin alba si am niste bubite in capătul limbii spre gât si cred ca se trage de la balanita deja nu mai am incredere deloc în doctori, o sa merg la medicul de familie pentru consult sa vad care e faza cu gâtul si limba da nu mai am speranța ca ma voi vindeca.Ce sa fac? Sa ascult de doctori? Cum sa îmi recastig încrederea in ei? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Lasa-ma sa te lamuresc cu citate din tine:
"...am fost la un urolog si am primit tratament pentru candida ceva crema si mi-a trecut tot..."
"[medicul urolog a zis ca sunt bine]... acum am infecție in gât cred ca limba mi putin alba..."

Urologul si-a facut perfect treaba, acum ce ai tu in gat nu mai e traba urologului si trebuie sa mergi la medicul de familie. Ai dat un exemplu de medic care te-a vindecat de o boala si ti-ai pierdut increderea in el? Atunci eu zic sa urmezi sfaturi de pe net sau sa te rogi, ca cine stie, poate asa o sa te vindeci si de boli pe care nu le ai... Ce voiai mai mult de la medicul urolog?

Pe aceeasi logica: Tu daca te duci la mecanic sa-ti repare masina si ti-o repara dar ajungi acasa si iti curge o teava in baie iti pierzi increderea in mecanic?

| Bbbbbbbbbgfddd explică (pentru CuriousStuff):

Faza e ca el zice ca sunt bine si am încă roseata

| CuriousStuff a răspuns (pentru Bbbbbbbbbgfddd):

Roseata unde? Roseata aparuta pe piele e mai mult treaba dermatologului decat a urologului, roseata e iritatie sau reactie alergica mai multe decat infectie (urinara).