| XxRalukaxXValentinaXx a întrebat:

Eu port ochelari cu dioptriile +0.75 si +0.25(ft mici)de un an, cand mi am si facut controlul.De cateva zile ma dor ochii si capul cand ii port,dar vad perfect cu ei, fara cusur.Iar atunci cand nu ii port ma simt mai bine, dar tot imi simt ochii obositi.Am o stare de oboseala permanenta.Ce se intampla

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vladmunteanu a răspuns:

Paterea mea e sa faci un control ca si eu port ochelari si asa pățeam si eu, cred ca iti sunt tari lentile nu prea mai stiu.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ti i-a facut bine, te duci inapoi cu ei sa vezi ce s-a intamplat, sau la medic sa i ti facă din nou analizele.

| J0B0MAT a răspuns:

Mai mult ca sigur ţi s-au schimbat dioptriile. Mergi la oftalmolog pentru a-ţi măsura din nou dioptriile.

| untu a răspuns:

Mergi din nou la medicul oftalmolog la control si sa-ti masoare din nou dioptriile!

| florinica123456789 a răspuns:

Du-te iar la oftalmolog. Cel mai posibil, ti s-au schimbat dioptriile