| fataaaa a întrebat:

Fetelor, este o problema daca consider venirea primei menstruatii un lucru foarte bun? Stiu ca dupa ce o sa am o sa ma plictisesc de ea, dar are ceva daca sunt nerabdatoare sa imi vina pentru prima oara? Voi ce credeti? Este un lucru rau sa o astept atat de mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti prea grabita.Sa desfaci o sampanie cand va veni.

| mona a răspuns:

Nu este un lucru rau, cred ca esti singura care asteapta asta

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Fetele vesele fac pipi repede.

| fataaaa explică (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Te rog fara comentarii jignitoare!

| KMaddieK a răspuns:

Nu, nu e un lucru rau sa te gandesti, dar nu tot timpul si sa astepti si vina din moment in moment. Cand iti vine prima data parca te simti alta, toate se simt mai "mature", o sa te plictisestiiiii rau de ea. Deci, gandeste-te la asta, dar nu face un obicei caci poate ajungi sa fii in depresie ca nu vine.

| SaschaM a răspuns:

Nu, de ce ar fi o problema? Esti curioasa, e normal. Oricum o sa vezi ca dupa aia, nu numai ca o sa te plictisesti de ea, dar o sa o si urasti laughing

| Neuronul a răspuns:

Venirea menstruaţiei te determină să vrei să ai mai multă grijă de corpul tău.
Nu văd un lucru rău atâta timp cât nu faci o obsesie în aşteptarea ei.

| fataaaa explică:

Fara COMENTARII JIGNITOARE! Daca vreti sa ma jigniti sau sa faceti glume proaste pe seama mea, NU COMENTATI, ca oricum NU va bag in seama daca vorbiti urat!

| fataaaa explică:

ESTE o intrebare Doar pentru fete!

| fataaaa explică:

Multumesc pentru raspunsuri, doar celor care nu au facut glume proaste!

| tombraiderunderworld a răspuns:

Buna.
Nu este o problema. Fiecare ii diferit. Eu cred ca majoritatea fetelor nu asteapta menstruatia dar nu ii nimic in neregula daca o astepti nerabdatoare kiss Ai grija