| Fetitsa123 a întrebat:

Buna Tpu.Hey fetelor cat de buna e epilarea cu crema epilatoare? E adevarat ca creste repede in 1 saptamana parul si creste firul mai gros? Care e cea mai buna crema epilatoare? Cat costa? Parinti nu sunt de acord cu epilarea cu ceara. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Aly42 a răspuns:

Cea mai buna epilare este cea cu ceara. Pentru ca smulge firul de par...pe cand crema/lama/alte chestii doar il taie. De aceea creste foarte repede, si totodata mai fros si mai lung. Spun asta din proprie experienta. happyLa epilarea cu ceara stai fara probleme 1 luna-2 fara sa creasca macar un firicel...pe cand la alte produse..creme sau mai stiu eu ce trebuie sa te faci saptamanal.