| Chachi913 a întrebat:

Iau anticoncepționale marvelon 21. Sunt in a 3-a zi. Le-am luat din prima zi de stop dar as vrea sa le aman, sa nu mai iau nicio pastila. MA fac sa ma simt nașpa. Nu sunt pregătită pentru anticoncepționale. Merg si la Scoala și ma deprima. De ziceți? As putea sa le aman?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pilulele cine le-a recomandat?
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Întreruperea AC se face doar cu ACORDUL ginecologului care ţi le-a prescris şi doar la terminarea foliei!

Dacă le întrerupi acum, te vei alege cu GRAVE dereglări hormonale & menstruale sad

Din PĂCATE, văd că tu ai un "istoric" destul de "bogat" în acest "domeniu" şi tot NU vrei să asculţi sad
Vezi alte detalii în răspunsurile pe care ţi le-am dat anterior...

Toate cele bune.