| Sclipirici a întrebat:

Iau anticonceptionale de cateva luni, insa in urma consultului, doctora mi- a recomandat sa iau in prima zi de menstruatie, termin folia si cand bine menstruatia iar sa incep o nouă folie, deci pauza sa fie de 3-4 zile. Totusi, nu ma simt bine asa. Ati mai auzit cazuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Nu vad ce treaba ar avea o sarcina.
Plus de asta, o prietena de-a mea ia AC de la 13 ani din cauza chisturilor...dar le lua normal, cu 7 zile pauza.
Sfatul meu e sa mai ceri o parere. Mergi cu problema si la alt doctor. Eu o vad ce ti-a zis ea ca pe un abuz de medicamente. Un fel de mini-supradozaj. Au si ele o logica si un prospect. Nu se iau chiar asa alandala.

4 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Sincer nu. Eu stiu ca la toate se tine pauza de 7 zile. Nu stiu de nici unele care sa functioneze altfel

| Sclipirici explică (pentru sofisis):

Mi-a zis sa le iau asa pentru ca am chisturi pe ambele parti. Nu poate fi vorba de sarcina, Nu? Sper

| Sclipirici explică (pentru sofisis):

Si mie mi s-a parut la fel... o sa merg si in alta parte. Multumesc mult!

| sofisis a răspuns (pentru Sclipirici):

N-ai de ce. Nu iti pot spune mai multe ca nu am studii de specialitate. Dar eu asa as proceda. Nu as lua si m-as duce sa mai cer o parere

| sofisis a răspuns (pentru Sclipirici):

Nu vad ce treaba ar avea o sarcina.
Plus de asta, o prietena de-a mea ia AC de la 13 ani din cauza chisturilor...dar le lua normal, cu 7 zile pauza.
Sfatul meu e sa mai ceri o parere. Mergi cu problema si la alt doctor. Eu o vad ce ti-a zis ea ca pe un abuz de medicamente. Un fel de mini-supradozaj. Au si ele o logica si un prospect. Nu se iau chiar asa alandala.