| luiza71 a întrebat:

iau anticonceptionale yasmin de 4 zile si aseara am facut-o cu prietenu meu fara prezervativ.el nu si-a dat drumu in mine.tin sa va zic ca ieri era ultima zi de menstruatie.credeti ca am vreo sansa sa raman insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Azre a răspuns:

Aolo esti fenomenala ai citit prospectul?
Pastilele le incepi in prima zi de menstruatie, dupa 7 zile isi au efectul 100% pana atunci exista riscul unei sarcini, apoi daca tu le iei deja sa zicem de 2-3 luni numai e o problema ca nu o sa ramai! dar daca acu e prima data cand iei, adica ai inceput luna asta sa le iei e posibil, dar oricum sunt mici sansele sa ramai asa ca data viitoare citeste prospectul cu atentie.

| udp a răspuns:

Nu e cazul sa fii atat de paranoica. daca el s-a abtinut sa faca prostia cu P mare, atunci sansele sunt infime, mai ales ca mai iei si pastile in sensul asta.

| NoraK a răspuns:

Clar, nu.