| luiza71 a întrebat:

iau anticonceptionale yasmin de 4 zile si aseara am facut-o cu prietenu meu fara prezervativ.el nu si-a dat drumu in mine.tin sa va zic ca ieri era ultima zi de menstruatie.credeti ca am vreo sansa sa raman insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Protectia la yasmin se instaleaza, in general, dupa 5 zile de administrare, deci exista mici sanse de sarcina (foarte reduse, caci ziua 4 a ciclului menstrual are risc mic)

4 răspunsuri:
| soupflood123 a răspuns:

Dacă respecţi cu stricteţe tratamentul cu anticoncepţionale, nu vei rămâne însărcinată.

Răspuns utilizator avertizat
| koko3475 a răspuns:

Maxim 5 zile inainte de ciclu si la fel dupa ciclu nu ramai insarcinata in nici un fel chiar daca termina in tine, pentru ca ai inca trompele inchise.

| babymonkey a răspuns:

Nu e adevarat ce ti-au scris ceilalti, prima luna cand iei anticonceptionale obligatoriu protectie de bariera(prezervativ).