| euzictutaci a întrebat:

Ieri am cazut pe spate in maini (ma rog mai mult in fund da m-am spijinit si cu mainile de podea) si acum ma dor mainile adica daca le fortez prea tare!
Rupte nu sunt ptc. pot sa apuc, sa le ridic sa le intorc etc.
Sa specific: ma dor incheieturile
Ce pot face ca sa -mi treaca aceasta durere!
Funda + vot love struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mihai_1207 a răspuns:

Ce pot sa-ti zic e ca si eu am patit asa acum vreo 4 ani cu o mana, am cazut la snowboard direct pe ea si la fel ma durea, si nu m-am dus la doctor ca am zis ca imi trece dar acum regret asta pentru ca ma doare destul de des si nu prea are sens sa ma duc acum. ce ti-as recomanda e sa te duci la un doctor sa-ti zica ce sa faci dar nu la stat ca aia nu te baga in seama decat daca e fractura deschisa, fa un efort si mergi la o clinica sau ceva de genul asta. succes!

1 răspuns:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Nu e nevoie sa fie rupte, pot avea intindere de ligament, pot sa aiba alte probleme. Este necesar sa mergi la un control medical.