| anonim_4396 a întrebat:

Salut. Vin si eu cu o problema. Am fost ieri la piscina. Am vrut sa ma dau intr-un tobogan, dar salvamarul nu m-a lasat pentru ca trebuia sa am 18 ani si eu am 15. Cand nu era atent m-am dat. Am stat cu picioarele incrucisate si cu mainile dupa gat foarte stranse. Cand sa ma arunce si am luat contact cu apa mi-a tras mainile foarte tare pe spate si nu mai puteam sa ma misc. Cam dupa o ora mi-am revenit. In dimineata asta am simtit o durere foarte mare intre umarul stang si gat. In special cand ma aplec si intorc capul ma doare foarte tare.
Ce este de facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

A avut dreptate ăla dar pe tine te-a mancat in dos. Poate iti va fi invatatura de minte.

| sierra1 a răspuns:

"intr-un topogan, dar salvamarul nu m-a lasat pentru ca trebuia sa am 18 ani si eu am 15"

de invățat lecția

| NonZarek a răspuns:

Corpul tău nu e obișnuit cu viteze mari, de aceea când ai întrat în contact cu apa, te a plesnit la propriu.
Trebuia sa asculți de salvamar, dar pana nu simți durere nu înveți. Nu s-a întâmplat grav din fericire, doar ți ai întins mușchii prea tare dintr-o data, îți vei reveni în câteva zile, dar dacă au trecut 5 zile și încă te doare, mergi la medic.