| Benghazini a întrebat:

Ieri cand m-am trezit, am avut febra, tot corpul il simteam in flacari. n-a fost foarte dureros, dar aseara cand m-am pus la somn, ma durea capu, tot corpul parca ardea mai tare, si ma durea peste TOT! si era o durere pulsativa, si se plimba. ma dureau mainile, picioarele, la coaste, in continuu, si pulsa. am luat ibuprofen, si ceva sirop de raceala... nu mi-a trecut in totalitate, in fine pana la urma am adormit cumva. si acum cand m-am trezit iarasi am avut durerile alea, si am luat din nou ibuprofen, si acum mi-a mai trecut. daca a avut cineva asemanator, sau daca mi-ati putea zice mai exact, ce sa fac, ce sa iau... vreau doar sa pot dormi linistit. multumesc tuturor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori ai racit, ori ai facut insolatie. Simptomele sint asemanatoare dar inclin sa cred ca este insolatie (corp in flacari si dureri de cap). Daca este asa, mergi la urgente, nu la medicul de familie. URGENT!