| loveisbad a întrebat:

Ieri mi-a venit ciclul si azi aveam sport.Cum sunt la inceput nu am stiut ca nu trebuie sa fac sportul am aflat dupa.M-a durut burta mult mai tare ce se mai poate intampla? Adica...de ce nu? si ce mi s-ar mai intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu stiu cine ti-a spus ca nu ai voie sa faci sport, dar e o mare tampenie. Este intens recomandat sa faci sport in timpul menstruatiei. La inceput o sa ai mici dureri, dar dupa cateva luni, daca faci permanent sport, nu o sa mai ai deloc dureri, iar durata menstruatiei poate scadea usor. in general, vei fi mult mai sanatoasa si vei avea menstruatii mai usoare daca faci sport in timpul menstrei.

| mona a răspuns:

E bine sa faci sport si cand esti pe ciclu dar sa nu te strofoci prea tare[ex:sa ridici greutati]stiu ca e neplacut dar nu se poate intampla mai nimic rau

| Ea12345 a răspuns:

Stai linistia, e totul in regula. Ia un algocalmin/nurofen, ceva de durere. Ia vitamina C pe perioada menstruatiei, eu asa fac si ma simt mai bine.
Nu ti se va intampla nimic, chiar e bine sa faci sport in aceasta perioada.

Multa bafta!

| Dvxy97rulov a răspuns:

O sa mori. pacat de tine, esti inca tanara.straight face

| loveisbad explică (pentru Dvxy97rulov):

Vai draga deja de cand mi-ai spus m-am speriat foarte rau. Taci ma daca vrei sa raspunzi ok daca nu pa.Nu am nevoie de comentarii tampite.

| Xtadelo a răspuns:

Cine a zis ca nu e bine sa faci sport? :|
Nu o sa patesti nimic. :)
http://sanatate.ele.ro/......12146.html