| loveisbad a întrebat:

Ieri mi- a venit ciclul si azi aveam sport.Cum sunt la inceput nu am stiut ca nu trebuie sa fac sportul am aflat dupa.M- a durut burta mult mai tare ce se mai poate intampla? Adica...de ce nu? (mai mult)

1 răspuns:
| Youcandoit a răspuns:

Ma nu se intampla nimic doar ca o sa te tina cu o zi sau 2 mai mult si cum tu esti la inceput te va tine cam 7 zile si burta te-a durut findca atunci cand esti pe stop printre sange curg si niste cheaguri(de obicei te doare burta cand curg cheagurile) si facand sport n-ai facut altceva decat sa le faci sa curga mai repede. Oricum pe viitor nu mai face sport decat in ultimele de 2 de ciclu si asta cam dupa un an de la prima menstruatie pentru ca organismul sa se obisnuieasca.happy
P.S. daca te doare rau ia un anlgezic dar ce sti ca functioneaza pentru organismul tau nu altceva, ce iei de obicei cand te doare capulhappy