| Elenina356 a întrebat:

Ieri mi-am făcut un piercing în ureche, iar azi am făcut tâmpenia de a schimba cerceii. Mi s-a umflat puțin urechea și mă ustură. Presupun că s-a infectat. Ar trebui să merg la medic? O pot trata și de acasă? Cum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sweetys a răspuns:

Nu este infectie. S.a umflat din cauza ca ai schimbat cerceii. Incearca sa te dai cu betadina si sa nu iti mai schimb cerceii, se schimba dupa ce urechea e vindecata complet. Si ca sa se vindece bine si sa nu mai ai alte probleme sa misti cercelul de 3-4 ori pe zi.