| Honamy a întrebat:

imi poate recomanda cineva niste pastile de memorie?
Vreau sa le folosesc acum cat este aceasta perioada a tezelor, sper sa ma ajute sa retin mai bine informatiile.
Am 15 ani si sunt la liceu, insa numai cat ma gandesc la teze nu mai pot dormi noaptea.
Care medicament isi face efectul mai rapid, mai exact in 3-4 zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| marsat a răspuns:

MemoPlus, dar nu iti garanteaza nimeni cat de repede isi fac efectul depinde de fiecare organism in parte, colegi de ai mei de facultate mai foloseau si "lecitina". Succes la teza

| frikk a răspuns (pentru marsat):

Incercati sa dati sfaturi fara nume ca nu mai sti ce reactii poate avea organismului si se duce omu p.u.l.i. de suflet rolling on the floor)))))
Honamy si alti se aseamana exact ca in acest bancwinking
1 care cauta puterea suprema a urcat intr-un vârf zgârie nori ajuns acolo a inceput sa auda de "brea magica" rolling on the floor)))) / "berea puteri" si totusi vedea cu ochii larg deschisi cum cineva din zgârie nori zbura... cel ce cauta zis sa incerce si el sa bea din "berea puteri" a luat o gura din "bere" si cand sa zboare a picat si-a murit. apoi frikk vine la ala care i-a dat aluia "berea magica a puteri" si frikk zice : Băy Superman ce glume ai in tine rolling on the floor)rolling on the floor stiu ca vreti sa ajutati big grin dar nu ii inpingeti cu prea mult ajutor happy

| SHINeeTaemin a răspuns:

MemoPlus

| zahy a răspuns:

Dimineata cand te trezesti fumeaza un canabis dupa 2 ore poti incepe sa inveti. te ajuta sa reti mai bine e sanatos distruce celulele bolnave. nu fuma in timpul zilei doar dimineata la trezire. Suces la examene

| frikk a răspuns:

Nu iti forta creieru cu pastile.
cea mai buna metoda este sa citesti si cat reti, reti PUNCT.winkingsucces la teza.

| NastaseAlina a răspuns:

Buna! am vazut ca m-ai contactat si pe messenger si scuze ca nu ti-am ras mai devreme. Am intrebat farmacista si cel mai bine este sa iei lecitina, deoarece MemoPlus nu are actiune imediata, el este o cura de cateva luni cu pauze etc. crying Sper ca te-am ajutat...

| ORION5 a răspuns:

Josnic straight face

| AnwtSsa a răspuns:

DAca gasestiii ceva. anunta'ma si pe mine. ca si eu am nevoie :*

| frikk a răspuns (pentru AnwtSsa):

Erau sau mai sunt sigur dar am auzit de niste pastile care te ajuta dar nu mai stiu cum se numesc.
daca esti interesata vorbeste cu medicul de familie sau la farmaciewinking dar nu iti recomand sa le ei.numai bine

| valeriadlb a răspuns:

Buna Honamy, stiu ce inseamna aceasta perioada pentru tine. Iti recomand un supliment alimentar, care imbunatateste circulatia sanguină cerebrală, prin oxigenarea creierului. Astfel creste viteza de transmisie a informatiilor prin celulele nervoase, creste puterea de concentrare, sporeste rezistenta organismului fata de stres. Te ajut de unde poti lua si tu. Contacteaza-ma!

| NastaseAlina a răspuns (pentru valeriadlb):

Buna Valeriadlb! As dori si eu daca se poate sa incerc aceasta metoda. Id meu este:nastasealyna@yahoo.com te rog daca nu te superi as dori sa-mi trimiti un e-mail sau sa-mi dai add contului meu yahoo ca sa putem discuta despre aceasta varianta propusa de tine.
Multumesc anticipat!

| valeriadlb a răspuns (pentru NastaseAlina):

Iti trimit un mesaj- acum.

| lover123 a răspuns (pentru valeriadlb):

Buna...as dori si eu acel supliment alimentar de care zici...incep sa invat pentru permis si nu sunt deloc concentrat, de fapt incerc dar nu reusesc, sunt stresat de fapt cred ca numai gandul la cat am de invatat ma streseazacrying!