| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiti un medicament pentru memorie?
Am trei teze si timp ff putin.
Daca stiti ajutati-ma, dar daca se poate cu medicamente pe care si voi le-ati folosit si chiar si-au avut efectul.
Va multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Nimic nu e gratis. Toate medicamentele pentru memorie au prostul obicei sa mareasca capacitatea de memorare cat timp ii acele pastile si apoi, datorita ca inveti creierul cu acele substante, iti distrugi capacitatea de memorare pe termen lung, dupa ce renunti la medicamente.
Cel mai bun medicament pentru memorie e lecitina. Daca chiar crezi ca ai nevoie de acest boost (nu te astepta totusi la diferente prea vizibile) poti sa iei, dar ti-am zis la ce risc te supui. Pe langa asta mi se pare ca exista si o perioada de incarcare. Adica daca incepi azi tratamentul, efectele o sa incepi sa le observi peste cateva zile.

| trăncănici a răspuns:

Nu ai nevoie de medicaţie.Important e să faci linişte în cameră şi să încerci să înţelegi ce scrie acolo.Ca şi cum te-ar interesa. Spor la treabă!

| Stefan89 a răspuns:

Memoplus,dar sincer nu stiu daca isi fac efectul,in general am o atentie distributiva si chiar daca nu sunt atent la profesor, prind lectia din clasa, fara sa mai fie nevoie de repetat.Am auzit de la altii ca si-ar face,dar sa nu te astepti ca daca iei pastila, gata, citesti odata si ai retinut tot...NU,astfel de medicamente sunt suplimente alimentare si doar ajuta...nu fac ele toata treaba.In orice caz,pe viitor,daca mai ai nevoie,iti recomand ceva natural,facut acasa:Miez de nuca pisat, amestecat cu miere si lasat la macerat intr-un borcan, vreo 2 zile.Se ia cate o lingurita dimineata, are efect garantat

| Rapplex a răspuns:

Lecitinathinking Oricum ti-as recomanda sa te duci sa intrebi la farmacie, unde sigur vei fi ajutatawinking