| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU! Imi puteți denumi cabinete de asistență stomatologică gratuită pentru elevi din Timișoara? Aș vrea să îmi fac aparat dentar. Sunt dintr-un oraș cu o distanța de 60 de km. de Timișoara. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din cate stiu eu, aparatele dentare nu sunt "urgente medicale" si nu sunt gratuite pentru elevi.
Cauata-i pe internet si suna-i!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc! Am aflat de la o fată cunoscută, de meserie stomatolog, că se găsesc cabinete ce pune aparat dentar gratis pentru elevi. De acea am întrebat. Eu nu gasesc pe internet, de cât pentru elevii și studenții din Timișoara.