| GabrielaCriss a întrebat:

Imi puteti spune o dieta in care as putea sa slabesc 10 kg in 2 saptamani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Depinde și ce vârstă ai și câte kilograme vrei să dai jos. Sunt tot felul de diete, însă sunt drastice și îți pot afecta sănătatea.
În două săptămâni e cam greu să dai jos 10 kilograme,trebuie să începi treptat. Elimină prăjeala,dulciurile,pâinea și produsele de panificație,sucurile,grăsimile. De exemplu, dimineața poți mânca un ou fiert cu o felie-două de pâine prăjită neagră cu brânză super slabă peste cu o cană de ceai. La prânz poți mânca supe ușoare(cea de varză ajută mult la slăbit) sau piept de pui/carne de vită/de curcan fierte sau la grătar cu legume. Seara mănâncă ușor, ce ai tu prin casă, dar să fie ușor și slab.
Oricând vrei îmi poți da mesaj pe privat cu mai multe detalii, ca să te pot ajuta mai mult. Baftă!

suntserios
| suntserios a răspuns:

10 in vreo 4 luni vrei sa zici nu?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| GabrielaCriss explică:

Ei bine am 1.62. 63 kg si varsta 13 ani