| MyTedyBear a întrebat:

In general e normal ca la varsta de 12-13 ani sa ai 50 de kg?
(eu am 1.62 inaltime, 50 kg si 13 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este NORMAL!

Ai greutate "normală", iar greutatea IDEALĂ ar trebui să fie 56 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

La intaltimea ta esti super ok

| LolaLollita a răspuns:

Da.
La o inaltime de 1.62m, greutatea ideala este de 52 kg, insa poate varia intre 42 si 62. Dar, tu esti si in crestere, ai doar 12 ani, deci e chiar foarte bine.

| sexy33 a răspuns:

Da e normal am inaltimea 1.67 si kg 52 13 ani ani am si eu.Te pup!

| Furiosity a răspuns:

Da e normal pentru ca acum ti se dezvolta corpul dar sugerez sa nu prea mananci mancare grasa doar o data pe saptamana normal ar fi 40kg dar 50kg nu e mult si la inaltimea ta mi se pare destul de oke