| Miya97 a întrebat:

TPU! In ianuarie am fost diagnosticata cu artrita reactiva si am fost internata in spital. Acolo am facut mai multe investigatii, la care am trecut si otorinolaringologul. Mi-a zis ca am amigdalita cronica si necesita scoaterea amigdalelor, pentru ca amigdalita influienteaza negativ artrita, functionarea inimii, si in genere starea mea de sanatate. Ce ma sfatuiti, sa fac operatia sau nu? Ati avut si voi? daca da, cum a fost? Ma tem foarte tare, mentionez ca am 17 ani si am inteles ca operatia data e cel mai bine s-o faci pana la maturitate, nu stiu de ce. Ce consecinte poate avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| marin81 a răspuns:

Eu cred ca ar trrbuii sa vorbesti cu un specialist si cu u n psiholog si nu in ultimul rand cu parintii/ Cu asa o problema, pe net nu o sa gasesti rezolvarea