| SimpleButAffective241298 a întrebat:

In ultima vreme mi se tot usuca buzele si ma ustura... poate din cauza frigului, dar recunosc ca nu ma prea hidratez.Stiti cumva cum sa fac sa nu se mai usuce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ana90088 a răspuns:

Ar trebui sa te hidratezi, nu neglija asta deoarece corpul tau are nevoie de lichide mai ales in perioada aceasta...iti poti pune la indemana o sticluta cu apa sau ceai astfel vei fi determinata sa bei cand vei vedea sticla...iar pentru buze foloseste un strugurel atunci cand iesi afara si incearca sa pui miere de albine sau ulei de masline si sa lasi sa actioneze

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Foloseste un balsam de buze, sa il ai tot timpul la tine oriunde mergi

| Lynna a răspuns:

Foloseste un balsam de buze hidratant.

| Karinakari99 a răspuns:

Soluţii:miere,strugurel,cremă de gălbenele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este posibil sa ai lipsa de vitamina A sau alte minerale, ori de la frig.
Trebuie sa te si hidratezi.
Foloseste un balsam de buze hidratant.
Te pup!

| Kriss96 a răspuns:

Incearca un balsam de buze. Si eu tot asa procedez pentru buse uscate. Poti sa te dai si noaptea daca alegi unul mai putin gras. Cum sunt alea de la Nivea de exemplu si se gasesc si la supermarket.

| Public22 a răspuns:

Multa apa

| Z3R0H0uR a răspuns:

Strugulelul e cel mai bun tratament pentru buzele uscate.

| SierraTomphson a răspuns:

Date cu strugurel sau daca nu cu fluocinolon

| purringkitty a răspuns:

Aplica un balsam de buze (Neutrogena, Himalaya Herbals, Garnier Repair, etc)