| addictedformetal a întrebat:

Buna TPU.Mi se usuca foarte tare buzele si ma ustura desi ma dau cu balsam.Stiti ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Ai mai multe metode, să amesteci într-o farfurie lapte cu miere şi să îţi dai pe buze sau să cumperi unt de shea, iei cu degetul şi dai pe buze.
Untul de shea este foarte bun atât pentru buze crăpate cât şi pentru vârfurile despicate ale părului.
http://www.elemental.ro/blog/unt-de-shea-unt-de-karite.html
Baftă!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Hidratează-te corect, cel puțin 1.5 litri de apă pe lângă alte lichide în 24 de ore.
Seara înainte de culcare, aplici pe buze ulei de măsline, are rol de hidratare.
Pa, pa.

| WhiteLover a răspuns:

Mierea ajuta foarte mult, iei putin pe deget si te faci pe buze, la fel ca si balsamul.si apropo, nu stiu ce balsam ai tu, dar cel albastru de la nivea este cel mai bun, dupa parerea mea happy

| catalinutza20010 a răspuns:

Ulei de masline.

| Demonshe a răspuns:

Ungete cu rahat.