| adolescentacool a întrebat:

Buna TPU :*! in ultimul timp am avut ameteli puternice (ametesc nu mai vad nimic decat negru si o data am si cazut ) nu este de la cum mananc si dupa masa mi se intampla... stiti ce pot face ca sa scap de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IrishCream a răspuns:

Sunt o gramada de diagnostice : lipsa de calciu, sau de fier, poate trebuie sa porti ochelari etc. Mergi urgent la doctor! Cu siguranta iti va prescrie ceva! Te pup si sanatate!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Anemie.

| mona a răspuns:

Consulta un medic

| Azµre a răspuns:

Tensiunea este de vină, vezi un medic cardiolog pentru asta!

| LolaLollita a răspuns:

Tind sa cred ca este vorba de lipsa de calciuhappy

| KittyKa a răspuns:

Este de la OBOSEALA. Stai prea mult pe calculator sau la tv... Incearca sa dormi mai mult, adica sa te odihnestiwinking Adica, tu te culci tarziu, pentru ca stai prea mult la pc sau tv, iar dimineata te trezesti ca nu vrei sa te duci la scoala... Si tot asa happy Ai grija de tine si de sanatatea ta happy

| CassieBee a răspuns:

Cumpara de la farmacie vitamine. O rogi pe farmacista sa iti recomande. Eu iti recomand vitamine efervescente, intra mai repede in organism. Nu sta mult in fata monitorului sau TV-ului, si nu sta mult degeaba. Gaseste-ti activitate. Plus ca ar fi ok sa faci un control oftalmologic. Ar putea fi si de la ochihappy

| vwavgasgfgewafsa a răspuns:

Consulta medicul de familie