| Anafjfj a întrebat:

Buna TPU!
In urma cu vreo 2 săptămâni și ceva am depus câteva zile efort fizic intens și paihic(anxietate,atacuri de panică)
Și de atunci am dureri in piept puternice,la inimă, palpitații pulsul când e 70 și ceva apoi 90 și ceva si chiar peste 100, 120,tensiunea o am 11 cu ceva mai tot timpul și nu pot merge pe picioare,de la epuizare fizica și psihică puternică.
Mi-am făcut și perfuzii cu magneziu,calciu,vitamina B12, B6,la spital 5 zile și tot la fel sunt,amețesc foarte tare,mi se închid ochii si sufăr de insomnie.
Sunt foarte disperată, ce sa fac sa-mi revin nu mai pooott!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Marius22222222222 a răspuns:

De spital nu ați auzit?

| Anafjfj explică (pentru Marius22222222222):

Am fost și la spital și au spus ca nu am nimic și m-au trimis acasă

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Anafjfj):

Înseamnă că e ok

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Du-te la alt spital privat de preferat sau la un doctor bun daca ai posibilitatea. Spitalele astea de stat te trimit acasa cu gandul ca nu ai nimic si dupa cand vezi ca nu iti trece si te duci la un doctor ca lumea, hop, iti zice ca ai nu stiu ce.

| Anafjfj explică (pentru Animeforlifee9921):

Pot păți ceva rău dacă stau acasă dacă sunt doar epuizata și am atac de panică dacă nu am nicio boală?

| Animeforlifee9921 a răspuns (pentru Anafjfj):

Nu cred ca poti pati nimic, dar atacurile de panica sunt neplacute si ar trebui un consult de specialitate.

| Anafjfj explică:

Și chiar dacă ma odihnesc tot la fel ma simt, amețesc, de mâncat manac și când mănânc obosesc am pulsul 130 când mananac.Ma tem sa nu fac infarct.