| andrewwPK a întrebat:

Buna TPU in vacanta asta de 2 saptamani stateam dupa 5 dimineata pe pc si ma trezeam pe la 16-17 dupa masa si tot asa iar duminica am simtit ca n-am aer, imi bate inima foarte foarte repede iar am fost internat in spital o zi am primit medicamente acum numai respir sau sa-mi bate inima repede dar nu pot adormii seara ce pot sa fac? sa imi reglez somnu? imaginez problemele... ca parintii mei sunt despartiti si tot asa nu stiu ce sa fac sa-mi revin.Dau funda va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pai incepe sa iti "remodelezi" programul, nu e bine ca stai atatea ore in fata pc-ului, este indicat sa avem cel putin 8 ore de somn (noaptea) la inima ii trebuie odihna si liniste, incearca ca consumi ceai de tei cu miere,, doar tu poti contribui la linistea si odihna corpului tau.
Sanatate multa si o zi bunahappy

| SimonaCristina a răspuns:

Consulta un psiholog intai si apoi problemele se vor rezolva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai sta atat de mult pe calculator, cu aceeasi probleme ma confruntam si eu pana sa incep scoala, ma culcam la 3 dimineata si ma trezeam la 12 ziua, pai, dimineata la 6-7 sa fii in picioare, in timpul zilei sa nu dormi deloc, daca esti la scoala ocupa-te cu temele si seara la 10-11 sa incerci sa adormi, incearca sa nu mai stai deloc ceva timp la calculator, uita-te la tv, bea ceaiuri, lapte dulce cald seara inainte de culcare