| noink a întrebat:

incepand de ieri am inceput sa am cotractii musculare ciudate, se exemplu daca stau in pat, simt la un moment dat cum muschii de pe spate, picioare, solduri, abdomen, gambe incep sa se zbata involuntar. Simt asta in interior. Nu sunt deloc dureroase dar le simt. Si dureaza undeva intre 1 si 2 secunde. Am lipsa de ceva vitamina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Probabil ceva carenta calciu sau magneziu. Dar pot sa fie si fara nicio schimbare pe analzie, daca totusi vrei sa-ti faci poti sa mergi la medicul de familie si sa-ti dea trimitere pentru niste analize, daca ii spui ce simptome ai el o sa stie ce analize trebuie facute.
Multa sanatate.

1 răspuns:
| AndreiWeisz a răspuns:

Posibil sa fie ceva contractii involuntare, daca nu sunt dureroase si nu se intampla prea frecvent, poti sa stai linistit.