| Sexygirl_9196 a întrebat:

Buna TPU happy
Mie foarte frica sa merg la dentist. ca am cateva carii si mi-e frica. Oare ce imi face? Ma doare oare?
crying
Fundita.

5 răspunsuri:
| CompleteAndUtter a răspuns:

Linisteste-te! Totul va fi bine. Nu te va durea absolut deloc pentru ca vei fi anesteziata. Nu te gandi la ce e mai rau. Doar relaxeaza-te si aminteste-ti ca nu simti absolut nimic. Bafta multa!

| Bubbchac a răspuns:

Of... vreau sa iti spun ceva.winking Si mie mi-a fost groaznic de frica cand m-am dus la dentist sa imi scoata un dinte, si trebuia sa imi faca anestezie cu injectia. Am trecut peste. Prima data mi-a dat cu un fas-fas anesteziant, si dupa mi-a facut cu acul. Eu una, nu am simtit aproape nimic, doar ca statea ala cu mana in gura mea. laughing La carii e ceva mai usor. Pentru ca... eu mi-am plombat dintii la o varsta mica, si vad ca nu am murit. Intradevar, o sa te doara putin, dar o sa supravietuiesti. Nu iti fie frica. Sper ca te'am ajutat cat de cat. Bye bye! kiss A da! Am uitat sa iti zic ce iti face. Pai, o sa iti puna in gura un fel de garlic cu fir din plastic, sa te curete sa nu stiu, ceva de genul. Dupa o sa iti sape in dinte, o sa te doara putin. Dupa iti face plomba, si ti'o fixeaza in gura. Iti pune un pansament, si nu trebuie sa mananci si sa bei vreo 2 ore. Nu trebuie sa misti pansamentul de acolo. Cam atat. Din nou, Bye bye! kisskiss

| Izzaabellaa a răspuns:

Nu, nu est enik grav si eu am avut aceeasi problema

| Theddy a răspuns:

Am avut si eu o carie si imi era frica. Am mers la dentist si mi-a curatat caria cu un aprat subtire cat un pix care in capat avea un varf care se invartea rapid. Mi-a spus ca atunci cand ma doare sa ridic mana si astfel el va sti cand sa se opreasca. Dar toate astea au fost acum vreo 6 ani pe cand aveam dintii de lapte, daca ai schimbat si tu dintii de lapte inseamna ca la fel iti va curata caria dar apoi iti v-a pune o plomba.

| XηαтѕυмєX a răspuns:

Buna! Nu trebuie sa iti fie frica pentru ca si eu am trecut prin asta;] sh m-a durut un pic ca o ciupitura de tantar! rolling on the floor) o sa te anestezieze la dinti (cred ca mie nu mi-a facut;] ) si nu o sa te doara pe urma iti pune o plomba care no sa simti nimicrolling on the floor