| ladygaga_9914 a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine?crying imi e foarte frica de dentist si tocmai acum am probleme cu dintii.am cateva carii...stiu ca trebuie sa ma duc dar mi`e forrte frica. cum sa scap de frica? crying stiu ca toti zic ca nu te doare, nu simti nimic... dar tot mi`e frica

Răspuns Câştigător
| Roxy a răspuns:

Off...
Pai nu trebuie sa iti fie frica ca nu o sa te doara deloc.ca iti da cu un spray si iti amorteste guralaughing
Sa vezi ce tare ii senzatia aia cat timp esti inca sub anestezie...
Deci te duci acolo te pui pe scaun si te da cu spray si dupa aceea o sa iti bage o chestie micuta in gura cu care o sa iti curete dinti... O sa vezic a o sa vorbeasca frumos cu tine si ca sa fi tu sigura ca nu te omoara poti sa il rogi frumos pe dentist sa iti explice ce face in acel momenthappy
Eu zic sa te duci acum ca dupa aceea os a fie imi rau si o sa inceapa sa iti miroasa gura urat de la cari foarte multe si o sa te doara si nu o sa mai poti manca bomboane si dulciuri...
Eu sincer ador sa merg la dentist:X
Mai rau te doare cand primesti o palma in joaca de la ceva coleg decat la dentistlaughing
Treaba tah:*

3 răspunsuri:
| greenish a răspuns:

Gandeste-te ca decat sa ai probleme mai tarziu si sa te doara, mai bine te duci acum si rezolvi.se stie cat e de dureroasa durerea de dinti si masele.asa ca, fa-ti curaj si du-te happy bafta

| DonAnonymius a răspuns:

Te gandesti :" Nu mai esti mica si trebuie sa mergi. Ce mare treaba? Nu o sa mor, asta e bine.Adica nu poate sa fie asa de rau ca profa de romana de la gimnaziu, nu? Hai, stiu ca pot" Crede-ma, poate te vei simti mai bine.Si in plus, trebuie sa recunosti, e cam "rusinica" ca ti-e frica.Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm...de ani buni lucrez la dentist si m`am obisnuit si crede-ma ca nu e nimic rau.nu pot zice ca nu te doare pentru ca nu e asa...depinde de organism, si de ce ai de lucrat, dar intr-un final o sa iese bine tot