| RedAppLe a întrebat:

M-am lovit la degetul mic de la picior... l-am izbit de marginea patului I don't want to see si mi s-a facut un cheag de sange.Acum ma doare destul de tare...As vrea sa va intreb ce pot face ca sa ameliorez durerea si ce pot face sa imi treaca pana luni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| vlatz a răspuns:

Aseara am patit aceiasi chestie am spart cheagul si azi nu ma mai doare. totus se observa ca a fost lovitbig grin

| NewLife18 a răspuns:

Incearca sa te dai cu crema de galbenele, dar nu inainte sa te dai cu spirt

| adriancraiescu a răspuns:

Sa pui multa gheata peste el si sa dai cu spirt. Bafta! PS : Daca te doare cand dai cu spirt sa sufli ( sau mai usor cu un evantai )

| CRBL a răspuns (pentru adriancraiescu):

Da.Cum a zis si Adrian.Sau.Iei o carpa.O uzi cu apa sau spirt, si o infasori pe deget, si dupa iti pui soseta.bft.Sau du-te la doctor.