| anonim_4396 a întrebat:

M-am trezit de dimineata cu niste dureri puternice de cap, daca ma ridicam din pat ma durea si mai rau..si am luat niste pastile, m-a mai lasat, dar, la fel daca ma ridic ma doare ingrozitor. Nu sunt ametita sau ceva. Am fost si racita si nu am fost afara deloc si cand mergeam aveam grija sa ma protejez.
Ce credeti ca poate fi? Oare ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Ar fi cazul sa mergi la un consult daca nu ti-a trecut chiar daca ai luat acele pastile.E bine sa iti dea un tratament adecvat.

| Sekim a răspuns:

Du te la un doctor cat mai rapid. Am auzit de aceasta problema > cand ridici capul sa te doara. Nu imi aduc aminte cum se numea acest simptom dar este destul de grav. Daca nu te poti ridica sa ajungi la medic suna la 112.

| Raducons a răspuns:

Este tot o raceala la cap, au fost afectati cativa nervi, Trebuie sa te hidratezi bine si sa iei o aspirina sau antinevralgic sau altceva ce ai mai luat.De baut nu cred ca ai facut asa ceva, seamana simtomele.Nu trebuie sa iesi neaparat afara ca sa te doara capul, am avut si eu asa dupa ce am facut dus si nu m-am uscat pe par. poate ai facut la fel.