| MJ4everkingofpop a întrebat:

Hei TPU :* am nevoie de ajutor. De doua zile mi-a aparut o bubita mica pe buza de sus..cam prin mijloc in exterior. M-am trezit dimineata si am vazut-o acolo. Am crezut ca e herpes si mi-am pus Zovirax. In urmatoarea dimineata m-am trezit cu toata buza umflata si daca ating cu limba e putin umflata si pe interior.
Nu stiu ce sa fac pentru ca nu pot iesi din casa cu buza atat de umflata. Va rog sa ma ajutati.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Ai grija ca Zoviraxul sa nu fie expirat si sa fie tinut la temperatura camerei. Daca este expirat sau a stat in conditii improprii, poate crea astfel de reactii.
Incearca sa pui niste gheata pe buza si sa o tii cat mai mult. Va reduce umflatura si eventual poti cumpara de la farmacie alt Xovirax.

| Frumystefy a răspuns:

Pune-ti o esarfa la gura si mergi la doctor ca s-ar putea sa ai o infectie la nivelul maxilarului