| xXJustMeXx a întrebat:

Ma ajutati va rog, sunt disperata... Imi cade parul intr-o veselie sad. Stiti ceva, un tratament pentru caderea parului? Va rog mult! FUNDA pentru cel mai bun raspuns big grin!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BlackF a răspuns:

Parul poate sa cada din multe motive, nu intodeauna din cauze genetice. cel mai bine e sa consulti un medic dermatolog, iti faci niste analize si alegi tratamentul care ti se potriveste cel mai bine.
Eu momentan urmez un tratament cu minoxidil 2% (Rogaine) si parul nu mai cade decat 2-3 fire pe zi. si conform spuselor doamnei doctor dermatolog, ar trebui sa se regenereze complet in 3-4 luni. Pana atunci, fiindca am parul destul de rar, folosesc Toppik, un produs cosmetic ce face parul sa arate foarte des. In cazul meu e solutia ideala, nimeni nu stie ca am probleme cu caderea parului, pentru ca nu se observa deloc ca am parul foarte rar.
Sper sa-ti fie de ajutor!

2 răspunsuri:
| Anche a răspuns:

Mai bine te.ai interesa la un plafar(magazin naturist), acolo sigur au metode naturale pentru a nu.ti deteriora parul!

| madalinnnaa a răspuns:

Incearca ceva produse de la gerovital...sunt foarte bune happy si eu folosesc.sau incearca sa iti faci ceva masti naturale de ex.cu ou, ulei de masline, petrol