| Elena_2337 a întrebat:

Ma doare burta de 5 zile si spatele am secretie vaginala de 2 ani si par pubial

si axilar.

Este posibil sa imi vina prima menstruatie?happy

Daca da imi puteti spune cam in cate zile... ca sa fiu pregatita.

Daca ma ajutati va dau si fundita!big grin

Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Anduuu a răspuns:

Poate sa fie un semn sau...o raceala! In orice caz pune-ti o sticla sau o compresa cu apa calda pe burta si nu mai face efort! Stai de vorba cu mama ta, etc! Majoritatea fetelo au aceasta "secretie vaginala" inaintea si dupa ce apare prima menstruatie.Relaxeaza-te! Multa sanatate!

| Dxi a răspuns:

Pai, e posibil sa iti vina daca ai semnele astea. Si se zice par pubiaN.Nu se stie cand o sa iti vina sau cat o sa te tina, dar stai linistita pentru ca vorba aia "nu o sa curga ca la robinet". o sa ti se pateze lenjeria intima si o sa-ti dai seama ca ti'a venit, trebuie sa vorbesti cu mama ta ca sa iti explice tot ce trebuie sa faci in legatura cu absorbantul, etc. sper ca te'am ajutat.

| piisycutzza a răspuns:

Poate sa-ti vina si peste patru ani