| Karmesytta a întrebat:

Buna TPU ma doare capul in partea din fata (in partea fruntii sus)...mii se intampla asta de 2 zile ma lasa durerea dupa iar simt ca ma doarestraight face de la ce ar pute fi? Ce as putea lua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| olivert1310 a răspuns:

Buna. Pai sa stii ca durerile alea sunt cauzate de obicei de o sinuzita. Mergi la medicul de familie sa vezi ce-ti zice. Daca ai fost racita in ultimul timp sa stii ca s-ar putea sa fi facut sinuzita. Eu aveam cam o raceala pe an dar nu ma tratam, o lasam sa treaca de la sine, pana dupa un an cand am ajuns la medic tot cu niste dureri cam ca ale tale. Diagnosticul a fost sinuzita cronica maxoidofrontala, m-am vindecat in urma unui tratament cu antibiotice. Vezi ca poti sa faci niste complicatii gen infectie in sinusuri si ajungi la cutit. Mergi la doctor sa-ti prescrie medicamentul potrivit, intr-o saptamana iti trece, degeaba iei pentru dureri paracetamol, ceaiuri sau mai stiu eu ce calmante ca sinuzitele nu trec decat cu antibiotice, o sa-ti treaca durerea temporar dar o sa revina cu o complicatie cum ti-am scris mai sus. Poate ca am exagerat putin dar eu am patit-o, asa ca incerc sa te fac sa te duci la medic acum cand e timpul potrivit, sa nu stai ca mine pana in ultimul moment cand nu mai poti si apoi sa aflii ca vindecarea este mai ianevoioasa.