| Otilikaa a întrebat:

ma doare gatul si tusesc. ce sa fac,sa mananc, sa beau ca sa-mi treaca mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| NikoIsDirectioner a răspuns:

Raspunsul tauDu-te la medic pentru. ca el stie cel mai bine cum sa remedieze problema usor si in timp scurt. Dar pana ajungi la el, ar trebui sa bei niste ceai fierbine ( nu conteaza de ce fel) dar sa nu fie indulcit cu zahar, ci cu MIERE, mierea are un efect benefic si ai grija cata pui. Incearca mierea cu propolis! E si mai buna pentru. aceste afectiuni! Funda? aici...

| Otilikaa explică:

Multumesc :*

| rutanklan a răspuns:

Stop swallowing!

Răspuns utilizator avertizat
| dididedediu a răspuns:

Bea ceai de ceapa sau miere

| mamasiita a răspuns:

Ia tictura de propolis pe paine in fiecare zi, bea putin ceai de ceapa, dimnineata bea lapte cald cu miere si putina scortisoara
in caz de febra, i ati,, frectie hapciu,,. unge te pe tot corpul si o sa ti treaca
funda?

| izabelalessia a răspuns:

Bea ceai cat de cald poti suporta, si mananca mierehappytrece 100%. Insanatosire grabnica.